Ad maiorem Dei gloriam

Kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie.

2 List do Koryntian (9,6)

Stowarzyszenie Pomoc 2002 pragnie zaprosić dzieci, młodzież i osoby dorosłe do uczestnictwa w akcji ?Siewca?.  Członkowie grupy wsparcia, prowadzonej przez stowarzyszenie, zapisują każdy dzień przeżyty w czystości. Raz w miesiącu na wspólnotowej Eucharystii ? w czasie ofiarowania – każdy kto brał udział w akcji, wrzuca do specjalnie przygotowanej puszki ilość ziarenek pszenicy odpowiadającą ilości dni przeżytych w czystości. Na koniec roku z zebranych ziarenek robimy mąkę, a z niej pieczemy hostię, którą w czasie uroczystej wspólnotowej Eucharystii składamy jako dar ołtarza i spożywamy po konsekracji jako Ciało Chrystusa.
Nazwa akcji jest odwołaniem do Ewangelicznego obrazu Jezusa jako Siewcy. Ziarenka zbierane przez cały rok, będące odpowiednikiem dni przeżytych w czystości, są przygotowaniem swojego serca na przyjęcie w pełni  Słowa Bożego  i jednocześnie zachętą do bycia siewcą; bycia tym, który mówiąc o Jezusie, zasiewa w sercach bliźnich ziarno ?Bożego Królestwa?.
Jeżeli życie w czystości jest także twoim pragnieniem i chcesz propagować czystość serca, dołącz do nas! Razem z pewnością będzie nam łatwiej dążyć do tego pięknego celu! Inicjatywa jest zaproszeniem dla duszpasterstw, wspólnot i wszelkich grup oraz osób indywidualnych, które pragną praktykować, umacniać i pogłębiać tę cnotę.  Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w tej akcji, prosimy o kontakt. Dane, które należy wpisać do formularza poniżej, potrzebne są aby ułatwić wymianę informacji oraz ewentualne spotkania w przyszłości.
Proponujemy prowadzenie akcji w trzech grupach wiekowych:

1. Dzieci, które nie przystąpiły jeszcze do Pierwszej Komunii świętej.
2. Dzieci i młodzież od Pierwszej Komunii św. do końca gimnazjum.
3. Młodzież i dorośli od początku szkoły średniej wzwyż.

Proponowany podział ma na celu ułatwienie dotarcia do różnych grup wiekowych. Głównym założeniem i celem akcji jest propagowanie życia w czystości. Trudno jednak byłoby w taki sam sposób rozmawiać z sześcio i  osiemnastolatkiem, dlatego zdecydowaliśmy się rozdzielić te grupy wiekowe. Starszych zachęcić do życia w czystości i propagowania go, a młodszych przygotować do zmierzenia się z pokusami i trudnościami,  jakie ich czekają.
Dlatego też dla każdej z grup wiekowych przygotowaliśmy osobne hasło naszej akcji.

Dzieci przed Pierwszą Komunią św. mogą wziąć udział w akcji ?SIEWCA? pod hasłem ?Ziarenka Dobrych Uczynków? Będą one zbierać i odkładać do pojemniczka ziarenka pszenicy za każdy dobry uczynek spełniony danego dnia.

Dzieci i młodzież od Pierwszej Komunii św. do końca gimnazjum mogą wziąć udział w akcji ?Siewca? pod hasłem ?Ziarenka Czystej Duszy? Będą zbierać i odkładać do pojemniczka ziarenka pszenicy za każdy dzień przeżyty w stanie łaski uświęcającej, a jeżeli tego dnia nawiedzą kościół i przystąpią do Komunii św. to do pojemniczka włożą dodatkowe ziarenko.

Młodzież i dorośli od okresu szkoły średniej wzwyż mogą wziąć udział w akcji ?Siewca? pod hasłem ?Ziarenka Czystych Serc?. Będą zbierać i odkładać do pojemniczka ziarenka pszenicy za każdy dzień przeżyty w czystości, a jeżeli tego dnia nawiedzą kościół i przystąpią do Komunii św. to do pojemniczka włożą dodatkowe ziarenko.

Jeśli będzie nas wystarczająco dużo, być może przedstawimy wspólne dzieło papieżowi w czasie Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Byłoby wspaniale gdybyśmy uzbierali tyle ziarenek, z których wystarczyłoby mąki na upieczenie komunikantów  na główną Mszę św. w czasie Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 roku.

REGULAMIN AKCJI ?Siewca?

1. Osoby lub grupy, które chcą przystąpić do akcji ?Siewca?,  są proszone o przysłanie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny poniżej. Formularz może wypełnić i przesłać opiekun grupy lub wspólnoty,  jeżeli takowa przystępuje do akcji lub osoba indywidualna chcąca samodzielnie w takiej akcji uczestniczyć.

2. Do akcji może dołączyć każdy (grupy, wspólnoty, osoby indywidualne). Jeśli jednak akcję zechce wprowadzić wspólnota,  dobrze by było, aby zorganizować comiesięczne spotkanie na wspólnej Eucharystii, w czasie której poprzez złożenie do wspólnej puszki, ofiarujemy zebrane w danym miesiącu ziarenka. Zebrane ziarenka będą przechowywane u opiekuna grupy.

3. Wspólnoty i osoby, które zdecydują się na tą formę propagowania życia zgodnego z przykazaniami, są zaproszone do propagowania akcji ?Siewca? w środkach masowego przekazu, swoim środowisku i świadczeniu o roli czystego serca w dążeniu do szczęśliwego życia.

 

Formularz rejestracyjny:

 Pobierz plakat:

siewca